Καλαμπάκα – Αγώνες Σχολικού Πρωταθλήματος σε Βόλεϊ και Ποδόσφαιρο

Την περασμένη Τετάρτη έγιναν οι αγώνες στα πλαίσια του Σχολικού Πρωταθλήματος μεταξύ των Λυκείων της Καλαμπάκας Γενικού Λυκείου και ΕΠΑΛ.

0 457

Στον αγώνα Βόλεϊ που έγινε στις 10:30 το πρωί στο “Βλαχάβειο Κλειστό Γυμναστήριο”, το Γενικό Λύκειο Καλαμπάκας, επικράτησε του ΕΠΑΛ με 2 – 0 στα σετ τα οποία ήρθαν:

• 25 – 11
  • 25 – 20

Επίσης η ομάδα ποδοσφαίρου του Γενικού Λυκείου Καλαμπάκας κέρδισε το ΕΠΑΛ και στο ποδόσφαιρο στον αγώνα που έγινε την ίδια ημέρα στις 12:30 το μεσημέρι.

Στο γήπεδο “Βασίλης Καρακίτσιος” έγινε ένα καλό και δυνατό παιχνίδι το οποίομ οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι και εκεί το Γενικό Λύκειο κέρδισε με 3 – 1.

Το 1ο ημίχρονο έληξε 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο το ΕΠΑΛ προηγήθηκε με τον Κωνσταντίνο Μπέλλο  που έκανε το 0 – 1. Το Γενικό Λύκειο κατάφερε να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του παιχνιδιού μετά από λάθος στην άμυνα του ΕΠΑΛ με σουτ του Γιάννη Νάκη μέσα απ την περιοχή.

Σε μεγάλη φόρμα ο τερματοφύλακας του Γενικού Λυκείου, Παναγιώτης Παπαγεωργίου που απέκρουσε τρία χτυπήματα πέναλτι.