A1 ΕΠΣΤ – Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής

Την Κυριακή το πρωί έγιναν τα παιχνίδια της Α1 ΕΠΣΤ του Β’ ομίλου στα γήπεδα της περιοχής. Η Ασπροκκλησιά κέρδισε τον Πανχασιακό στο γήπεδο της Ασπροκκλησιάς με 2 – 0 και γκολ του Γιάννη Καλτσούδα.

0 408

Συγκεκριμένα στο γήπεδο της Ασπροκκλησιάς, ο Άγιαξ αντιμετώπισε τον Πανχασιακό ο οποίος προέβαλε αντίσταση στο πρώτο ημίχρονο, πλησιάζοντας αρκετές φορές το τέρμα της Ασπροκκλησιάς. Η Ασπροκκλησιά με την σειρά της έκανε πολλές καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να καθαρίσει από την αρχή το παιχνίδι κάτι το οποίο πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο με δυο γκολ ο Γιάννης Καλτσούδας. Το παιχνίδι είχε πολλές καλές φάσεις με τον αγωνιστικό χώρο σε πολύ καλή κατάσταση παρά την βροχή των προηγούμενων ημερών. Βέβαια το νερό ήταν η αιτία να υπάρχουν μικροτραυματισμοί χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Η ομάδα του Νίκου Κακούσιου βρίσκεται στην πρώτη θέση με τον Άρη Περιστέρας και τον Πρόδρομο.

Η Δόξα Διάβας κέρδισε τους Γόμφους στο γήπεδο της Διάβας με δυο γκολ των Χολεβα και Ρούστα. Χαρακτηριστικό του αγώνα οι διαμαρτυρίες των ανθρώπων των Γόμφων προς την διαιτησία του κ. Γαντζούλα ο οποίος λίγα λεπτά πριν το τέλος διέκοψε το παιχνίδι. Το παιχνίδι μετά από λίγα λεπτά διακοπής συνεχίστηκε κανονικά και έληξε με 2 – 0.

Ο Άρης Περιστέρας σε πολύ καλή φόρμα κέρδισε μέσα στο Πρίνος την τοπική ομάδα με 1 – 2 και γκολ των Πινιάρα και Πώχο. Επόμενο παιχνίδι – ντέρμπι, την Κυριακή με την Ασπροκκλησιά.

Η Χρυσομηλιά επέστρεψε στις νίκες και κέρδισε τον Άγιο Βησσαρίωνα με 1 – 3.

asprokklhsia_panxasiakosIMG_0644

Ο Βασίλης Τριμίντζιος κάνει θαύματα στο τέρμα….

asprokklhsia_panxasiakosIMG_0650

Επάνω: Φάσεις από το παιχνίδι Ασπροκκλησιά – Πανχασιακός

diavaIMG_0692

diavaIMG_0694

Ο Γιώργος Ρούστας πέτυχε ένα από τα δυο γκολ του αγώνα.

diavaIMG_0713

Πολύ καλή η απόδση του νεαρού Χρ. Τάκου.

diavaIMG_0718

Ο Παπαστεφάνου Στέφανος με τον πατέρα του Ηλία στο γήπεδο της Διάβας

diavaIMG_0724

Ο πάγκος της Δόξα Διάβας…

diavaIMG_0738

Χρήστος Κόνης. Αν και με 4 ράματα στο φρύδι, έπαιξε στο παιχνίδι και συνέβαλε τα μέγιστα στην νίκη…