Κρύα Βρύση – Άρης Περιστέρας 2 – 2

Ισόπαλο με 2 – 2 έληξε το τοπικό “ντέρμπι” ανάμεσα στις ομάδες, Κρύα Βρύση – Άρης Περιστέρας, το πρωί της Κυριακής 7 Μαρτίου.

0 256

Ισόπαλο με 2 – 2 έληξε το τοπικό “ντέρμπι” ανάμεσα στις ομάδες, Κρύα Βρύση – Άρης Περιστέρας, το πρωί της Κυριακής 7 Μαρτίου. Οι δύο ομάδες διεκδίκησαν επάξια τους βαθμούς της νίκης μέσα στον αγωνιστικό χώρο με το χιόνι να πέφτει ασταμάτητα. Ο Άρης Περιστέρας ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με πέναλτι που χτύπησε ο Δημήτρης Μπουτίνας ενώ το δεύτερο γκολ από την ίδια ομάδα πέτυχε ο Νίκος Γκιάτας. Στο Β’ ημίχρονο η Κρύα Βρύση πέρασε στην επίθεση με τον Κύργο να κάνει 1 – 2 και στη συνέχεια ο Νίκος Κουβελάς με απευθείας φάουλ να ισοφαρίζει σε 2 – 2. Από κει και πέρα και οι δυο ομάδες είχαν καλές ευκαιρίες να αυξήσουν το σκορ αλλά δεν τα κατάφεραν.

Κρύα Βρύση - Άρης Περιστέρας 2 - 2